Malířský plenér – spojení malování, jógy, přednášek v přírodě

“Jste trochu unavení, bez inspirace a nových podnětů?Rádi byste někam “vypadli”? Láká Vás malovat a kreslit přímo v přírodě? Rádi byste si užili příjemný čas naplněný malováním, malováním a zase malováním? Odchoďte na chvíli své každodenní starosti a pojďte se s námi pustit do příjemné práce!”

http://www.malovanikresleni.cz/products/letni-malirsky-plener

Letní výtvarná dílna – “malířský plenér” – nás zavede krok za krokem po cestě k realizaci Vámi vysněného obrazu. V rámci malířského plenéru se seznámíme se základními výtvarnými technikami (kresba tužkou, uhlem, rudkou, pastelem). Jednotlivé techniky podrobně probereme a na praktických příkladech si ukážeme výhody jednotlivých materiálů, podkladů a postupů kresby. Postupně přejdeme přes lavírovanou kresbu a akvarel k malbě (olejovými nebo akrylovými barvami na plátno). Nevyhneme se ani složitějším úkolům jako napínání a příprava malířského plátna, seznámíme se s termíny jako kompozice obrazu, perspektiva, prostor, teorie barev. Seznámíme se s podmalbami a lazurní malbou, vyzkoušíme si malbu ala prima.

Tématem bude krajina, cílem bude praktickými kroky dojít ke schopnosti zobrazit viděné, naučit se dívat. Malířský kurz bude probíhat přímo v plenéru, nebo v místním ateliéru (podle počasí a nálady). Kurz vedou zkušení lektoři – akademičtí malíři.

 

Kde? Šumava – Benešova Hora (Penzion Anastazie)Kdy? čtvrtek – neděleKolik? členský příspěvek B, (4500 Kč)Rezervace místa: info@malovanikresleni.cz

co je zahrnuto v ceně? ubytování na 3 noci, výukový program vedený zkušenými lektory ateliéru Malování kreslení, možnost stálé individuální konzultace v průběhu plenéruco není zahrnuto? doprava, stravování (k dispozici jsou kuchyňka), výtvarné pomůcky